Zioła na nadmiar sebum

Jego zbyt duża ilość to poważny problem przy trądziku. Jedna z przyczyn nadmiernej ilości pryszczy. Walczyć z nadmierną ilością sebum można przy pomocy roślin.

Zaczniemy od tego, dlaczego to w ogóle problem. Sebum, czyli łój jest potrzebny. Gruczoły, które je wydzielają, znajdują się na całej skórze. Łój odpowiada między innymi za ochronę Twojej skóry. Bierze on też udział w gospodarce wodnej organizmu. Problem polega na tym, że w przypadku trądziku, jego nadmiar to prosta droga do zatykania się ujść gruczołów. To wraz z wszechobecnym kurzem i brudem, prowadzi do dużej ilości pryszczy.

Czerwona koniczyna

Zacznę od rośliny, która jest jednym z bardziej istotnych składników preparatu na trądzik Nonacne. Ekstrakt z czerwonej koniczyn ma wręcz niebywałe działanie w kwestii zmniejszania wydzielania sebum. To dzięki zawartości wielu cennych dla organizmu składników. W ogóle czerwona koniczyna, oprócz walki z nadmierną ilością łoju, ma ciekawe właściwości. Nie wiem czy wiesz, ale jest chociażby polecanym, naturalnym sposobem na zapalenie oskrzeli. Roślina ta wspomaga również wątrobę.

Zamów Nocance u producenta – tylko teraz 20% taniej

Mięta

To kolejna roślina, która ma wiele zastosowań. Na pewno kojarzysz ją z tego, że gdy się przejesz, to właśnie mięta jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie mniej osób wie, że roślina ta pomoże też przy trądziku. Jeśli zmagasz się z nadmiarem sebum, to zainwestuj w kosmetyki w których znajduje się mięta. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie z tej rośliny tzw. parówki. Zresztą w ogóle tego typu rozwiązanie przygotowywane z różnych ziół, jest godne uwagi, jeśli zmagasz się z trądzikiem.

Pokrzywa

To kolejna roślina o której właściwościach można by napisać „nielichy” tekst. Skupimy się jednak na paru sprawach. Musisz wiedzieć, że pokrzywa zawiera w sobie składniki niezwykle ważne dla skóry. Również w trakcie gdy zmagasz się z trądzikiem. A właściwie zwłaszcza wtedy. Pokrzywa to między innymi siarka i żelazo. Sporo w niej też witamin (między innymi A, B2 i C). Nie można zapominać o flawonoidach. Składniku bardzo ważnym w czasie walki z trądzikiem. I właśnie dlatego warto postawić na pokrzywę. Zwykle jest ona jednym ze składników, na przykład wspominanych ziołowych parówek. Pokrzywa wykazuje działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Ma też działanie aktywujące regenerację skóry. Pokrzywa ta jest kolejnym składnikiem preparatu Nonacne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *