Zioła na trądzik cz. 1

Dostępnych jest dużo roślin, które mogą być pomocne przy tej dolegliwości. Mają one różne właściwości, które sprawdzą się na różnych etapach walki z tym problemem skórnym. Przed Wami przegląd najpopularniejszych ziół na trądzik.

Pokrzywa

Zaczniemy od jednej z najpopularniejszych roślin stosowanych w medycynie naturalnej. Najczęściej wymienia się ją w kontekście walki z wypadającymi włosami. Regularne stosowanie pozwala ograniczyć w znacznym stopniu ich wypadanie. W jaki sposób pokrzywa pomaga przy trądziku? Zawiera ona w sobie wiele cennych z punktu widzenia skóry pierwiastków i witamin. Pokrzywa znajduje się w grupie ziół na trądzik o działaniu oczyszczającym. Reguluje również (to niezwykle ważne) wydzielanie sebum. Pokrzywa jest jednym ze składników najpopularniejszego preparatu na trądzik – Nonance. Więcej o nim w mojej recenzji i na stronie producenta.

Nagietek lekarski

Kolejna roślina o wielu właściwościach. Dlaczego nagietka lekarskiego zalicza się do ziół na trądzik? Ma on chociażby właściwości oczyszczające. To pozwala zadbać – między innymi oczywiście – o stan skóry. Sprawdźcie sobie jak ważna jest detoksykacja dla organizmu. Nagietek lekarski zawiera mnóstwo cennych witamin i pierwiastków dla skóry.

Fiołek trójbarwny

Podobnie jak wyżej opisane ma sporo przydatnych składników. Dzięki nim może pochwalić się wieloma właściwościami. Fiołek trójbarwny to między innymi ma działanie przeciwzapalne. Jest często stosowany w mieszankach ziołowych mających wspomagać oczyszczanie organizmu. Fiołek trójbarwny działa moczopędnie i odtruwająco.

Bez czarny

Napar z niego polecany jest przede wszystkim przy przeziębieniach (jeśli chcecie wzmocnić odporność sprawdźcie sobie to rozwiązanie:) ). Czarny bez wspomaga również pracę układu pokarmowego. Usprawnia również funkcjonowanie naszych nerek. Ma działanie moczopędne. Dlaczego zalicza się go do ziół na trądzik? Działa ściągająco – to po pierwsze. Czarny bez ma również działanie antybakteryjne. Można więc powiedzieć, że dezynfekuje skórę. To pozwala ograniczyć ilość wyprysków na niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *