Zioła na trądzik cz. 2

Z pierwszej części tego przeglądu dowiecie się między innymi tego w jaki sposób pomocna będzie pokrzywa. Zioła na trądzik mogą być stosowane na dwa sposoby. Zewnętrznie – bezpośrednio na skórę. I od wewnątrz – u źródła problemu.

Czerwona koniczyna

Roślina, która dosłownie mijamy codziennie. Jest ona traktowana jako chwast. Porasta sporą część Polski. I ten chwast ma w sobie składniki dzięki którym jest jednym ze skuteczniejszych ziół na trądzik. Przede wszystkim ogranicza nadmierne wydzielanie sebum (łoju). To jedna z głównych przyczyn pojawiania się pryszczy. Silny ekstrakt z czerwonej koniczyny znajdziecie w najlepszym obecnie preparacie na trądzik. Jakim? Sprawdźcie sami!

POZNAJ JUŻ TERAZ NAJLEPSZY PREPARAT NA TRĄDZIK!

Lawenda

Nienawidzę zapachu tej rośliny i staram się jej unikać:). Nie zmienia to jednak tego, że lawenda zalicza się do grupy skutecznych ziół na trądzik. Wykazuje ona przede wszystkim silne działanie przeciwzapalne. W pewnym stopniu oczyszcza również skórę. Co też oczywiście nie pozostaje bez znaczenia przy walce z trądzikiem.

Aloes

Roślina znana z wielu właściwości. Najczęściej wymieniane są dwie. To działanie przeczyszczające i żółciopędne. Aloes ma też niebagatelny wpływ na skórę. Stąd zresztą tak chętnie wykorzystywany jest w kosmetykach. Aloes przede wszystkim wspomaga gojenie ran. Dokładniej rzecz biorąc to znacznie przyspiesza ten proces. I to dzięki temu zaliczamy go do ziół na trądzik. Aloes pozwala uniknąć blizn po pryszczach. Roślina ta ma również właściwości nawilżające skórę. To też przydatna umiejętność przy trądziku. W pewnym stopniu zwęża pory, regulując wydzielanie sebum.

Jeżówka

Bardziej znana pod swoją łacińską nazwa – Echinacea. Przede wszystkim jest polecana jako sposób na przeziębienie (przy okazji jeśli chcecie zadbać o swoją odporność, a przy okazji pozbyć się paru kilo, sprawdźcie sobie to rozwiązanie🙂 ). Dlaczego jeżówka jest w grupie ziół na trądzik? Po pierwsze zmniejsza stany zapalne na skórze. Wykazuje też pewne działanie antybakteryjne – co jak już wiemy jest przydatne przy trądziku. Jeżówka wspomaga w pewnym stopniu proces leczenia (można powiedzieć regeneracji) skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *