Zioła na trądzik – poznaj TE najskuteczniejsze!

Jest ich co najmniej kilkanaście. Mają one bardzo różne właściwości. Pomagają nie tylko w przypadku trądziku. I warto je poznać ze względu na wszystkie umiejętności. Nigdy nie wiadomo co nam się kiedy przyda:).

Lawenda

Na początek roślina, która przede wszystkim znana jest ze swojego zapachu. Jest bardzo chętnie wykorzystywana w kosmetykach. (również perfumach). Można ją spotkać chociażby w żelach do kąpieli i mydłach. Jakie właściwości ma lawenda? Jedna z jej umiejętności przyda się osobom zestresowanych. Olejek lawendowy koi nerwy. Roślina ta również jest pomocna w przypadku problemów z układem trawiennym. W jaki sposób można ją wykorzystać przy trądziku? Generalnie roślina ta ma działanie antyseptyczne. Ułatwia gojenie ran i przyspiesza regenerację naskórka. W walce z trądzikiem stosuje się olejek lawendowy.

Oczar wirginijski

To roślina o wielu ciekawych właściwościach. Popularność zdobyła – przynajmniej w Polsce – kilka lat temu. Po pierwsze oczar działa tonizująco na skórę. Ma właściwości ściągające. Przyczynia się do regulacji wydzielania sebum. I to właśnie jest dość istotne, jeśli masz problem z trądzikiem. Oczar to roślina, która będzie bardzo pomocna na rany. Przede wszystkim pomaga je oczyścić. Jest naturalnym sposobem na oparzenia. Kolejna właściwość uaktywnia się w przypadku stosowania oczaru wirginijskiego od wewnątrz. Pomaga on w przypadku wrzodów. Pozwala też zmniejszyć krwawienie z dziąseł. Polecany jest również jako domowy sposób na hemoroidy.

Nagietek

Ten to dopiero ma sporo właściwości:). Nagietek pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Przede wszystkim upiększa wygląd naszych ogrodów. Jedną z chętniej i częściej wymienianych właściwości jest jej wpływ na wątrobę. Nagietek między innymi przyspiesza wydzielanie soków żołądkowych. Napar z tej rośliny pomaga też przy nieżycie żołądka. Nagietek pomaga regenerować skórę. Stosowany może być nie tylko przy trądziku, ale też przeciw rozstępom. Jeśli macie problem z nadmiernym łuszczeniem się skóry, to nagietek również będzie pomocny. Roślina ta jest dobrym sposobem na wspomaganie układ odpornościowego. Przyda się to zwłaszcza teraz:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *