Zioła na trądzik – przegląd cz. 2

Z pierwszej części możesz dowiedzieć się między innymi jaki wpływ na skórę może mieć zielona herbata. I nie tylko:). Czas na drugą część przeglądu ziół mogących Ci pomóc, gdy walczysz z trądzikiem.

Oczar wirginijski

To gatunek drzewa, który znajdziesz przede wszystkim w USA i Kanadzie. To stamtąd pochodzi. Obecnie jest ono też w Polsce. W parkach i ogrodach. Ma specyficzne żółte kwiaty. Ale nie wyglądem się będziemy tutaj zajmować. Surowiec zielarki zawiera przede flawonoidy i garbniki. Jakie działanie wykazuje? Przede wszystkim uszczelnia naczynia krwionośne. Reguluje krążenie. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Właśnie dlatego jest polecanym rozwiązaniem przy trądziku. Oczar wirginijski powoduje zwężanie porów. To z kolei reguluje wydzielanie sebum.

Orzech włoski

Dokładniej rzecz biorąc wykorzystuje się liście tego drzewa. Wykazują one między innymi działanie przeciwdrobnoustrojowe. Liście orzechów włoskich zawierają wspominane już flawonoidy i fenolokwasy. Przede wszystkim pomogą Ci one w walce z bakteriami znajdującymi się na Twojej skórze. Wyciąg z nich bywa składników toników.

Sarsaparilla

W zasadzie to jest zbiorcza nazwa naturalnego leku pozyskiwanego z korzeni kilku gatunków kolcokrzewu rosnącego w Ameryce Środkowej. Zawiera on w sobie saponiny, odpowiedzialne za jego właściwości. Sarsaparilla wykazuje między innymi działanie moczopędne i wykrztuśne. Nas tutaj najbardziej interesują tutaj właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Niezwykle ważne gdy walczysz z trądzikiem. Sarsaparilla jest na tyle skuteczna w swoim działaniu, że wykorzystuje się ją w najlepszym obecnie preparacie na trądzik – Nonacne (zapoznaj się z nim).

ostropest

Ostropest plamisty

To akurat roślina, która nie wprost pomaga przy walce z pryszczami. Jestem jednak zwolennikiem kompleksowego działania. Ostropest przede wszystkim chroni Twoją wątrobę. Dzięki temu może ona wydajniej pracować. Usuwa z organizmu toksyny. Ich nadmiar ma pewien wpływ na stan skóry. Dlatego właśnie należy dbać o wątrobę. Ostropest plamisty kupisz w sklepie zielarskim. Wystarczy codziennie niewielką jego ilość (płaską łyżeczką) zalać wrzątkiem. Wystarczy 50 ml. Poczekać aż przestygnie i wypić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *