Zioła na trądzik – przegląd

Na pomysł tekstu wpadłem wczoraj i od razu w zamierzeniu wiem, że będą kolejne teksty. „Parę” ziół, które w różnych aspektach walki z trądzikiem będą pomocne, jest:). Nie przedłużając, zapraszam do przeglądu.

Zielona herbata

Postanowiłem od niej zacząć przegląd, ale bez jakiejś konkretnej przyczyny. Zielona herbata to przede wszystkim „nieprzebrane” źródło przeciwutleniaczy. Związków chemicznych niezwykle ważnych dla Twojego stanu skóry. To nie wszystko. Herbatę możesz oczywiście pić, ale jest ona również skuteczna w postaci okładów. Działa przede wszystkim antyseptycznie. Ma właściwości łagodzące w przypadku trądziku. Odrębną kwestią pozostaje wybór odpowiedniej zielonej herbaty, ale to temat na inny tekst.

Lawenda

Wręcz chorobliwe nie lubię jej zapachu:). Ale do tego można się przyzwyczaić. Zwłaszcza w kontekście właściwości związanych z trądzikiem. Jako ciekawostkę dodam, że lawenda pochodzi z rejony Morza Śródziemnego. Po drugie jedna z chorwackich wysp utrzymuje się prawie wyłącznie z jej uprawy (nazywa się Hvar). Lawenda wykazuje działanie antyseptyczne. Podobnie jak zielona herbata. Ma również właściwości łagodzące. Najlepiej wykorzystać olejek lawendowy. Możesz dodawać kilka kropel do kąpieli.

nagietek

Nagietek lekarski

To bardzo popularna roślina przy różnego rodzaju dolegliwościach skórnych. Dlaczego więc nie sprawdzić jej przy okazji trądziku? W jaki sposób może Ci pomóc? Nagietek lekarski wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne. Można więc go stosować, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pryszczy. Chociaż roślina ta nie rozwiąże samego problemu, czyli trądziku. Nagietek przyspiesza gojenie ran. Co też ważne przy Twoim problemie. Warto więc poszukać w sklepie z ziołami właśnie nagietka.

Łopian

To roślina kojarząca się przede wszystkim z ratowaniem włosów przed wypadaniem, ale przyda Ci się i przy problemach z pryszczami. Łopian jest chętnie stosowany przy różnego rodzaju chorobach skórnych. W przypadku trądziku zadziałamy na dwa sposoby. Łopian wspomaga detoksykację organizmu. To dość istotne. Toksyny bardzo często są obwiniane właśnie o zmiany trądzikowe. Kolejną jego właściwością jest działanie antybakteryjne. Łopian przy okazji wzmacnia strukturę skóry. Czyni ją przez to zdecydowanie mocniejszą.

3 myśli na temat “Zioła na trądzik – przegląd

 • 23 listopada 2016 o 09:35
  Permalink

  Ja na przykład wiem, że pokrzywa jest przydatna:) Ale też to pewnie wiesz i domyślam się, że napiszesz w następnym tekście.

  W ogóle to zdecydowałam się na Nonacne, który opisywałeś. I powiem szczerze jestem niezwykle pozytywnie zaskoczona:)) Pozytywnymi efektami oczywiście.

  Odpowiedz
 • Pingback: Zioła na trądzik – przegląd cz. 2

 • 6 grudnia 2016 o 11:46
  Permalink

  No mnie do Nonacne namówiła znajoma. Sama stosowała, a miała naprawdę koszmarny trądzik. Opowiadała, że na początku jakiś wielkich efektów nie miała i nawet myślała, żeby skończyć. Ale jak zobaczyłam ją po jakiś 4 miesiącach (powiedziała, że w końcu jednak zrobiła pełną kurację), to nie mogłam uwierzyć, że jest po problemie:). Nie mogłam więc wybrać inaczej

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *