Zioła o działaniu antybakteryjnym (przydatne przy trądziku)

Często mają one dodatkowe umiejętności, które można wykorzystać przy innych dolegliwościach. Niektóre z tych ziół są wykorzystywane w najlepszych preparatach na trądzik – to świadczy o tym jak bardzo są skuteczne.

sarsaparilla

Sarsaparilla

 

Zaczniemy właśnie od takiej rośliny. Jeszcze parę lat temu nie była ona zbyt znana pod naszą szerokością geograficzną. Od pewnego czasu jednak jest coraz bardziej popularna. To dzięki swoim ogromnym właściwościom. To jednak nie tylko zioło o działaniu antybakteryjnym. Przydatne przy trądziku będzie również to, że ma właściwości przeciwzapalne. Jakby tego było mało przyspiesza gojenie ran. Z powodu tych właściwości Sarsaparilla jest jednym ze składników najlepszego obecnie preparatu na trądzik. Chcecie go poznać? Nic prostszego:).

SPRAWDŹ NAJSKUTECZNIEJSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Kwiat bzu czarnego

 

Zwykle polecany on jest w przypadku, gdy dopadnie nas infekcja górnych dróg oddechowych. Kwiat bzu jest też pomocny przy problemach trawiennych. Zioło to łagodzi również podrażnienia skóry. Oprócz działania antybakteryjnego wykazuje właściwości ściągające. Dzięki temu jest w stanie zmniejszyć ilość stanów zapalnych.

 

Korzeń łopianu

 

Chętnie stosowany do ratowania wypadających włosów. Można zrobić przy jego pomocy płukankę lub wcierkę. Skupmy się jednak na tym co nas tutaj najbardziej interesuje. Działanie antybakteryjne to jedna z właściwości tego zioła. Wspomaga również detoksykację organizmu. O tym jak jest to ważne możecie przeczytać w tekście o innej roślinie o takich umiejętnościach – czystku.

 

Aloes

 

To jedna z chętniej polecanych roślin do użytku zewnętrznego. Nie tylko przy trądziku. Aloes ma ogromne właściwości wspomagające gojenie się ran. Dlatego jest polecany przy oparzeniach. Sprawdzi się też przy trądziku. Aloes ma dużo więcej ciekawych umiejętności. Ma działanie przeczyszczające. Wspomaga wydzielanie żółci. Dzięki niemu poprawimy również apetyt. A jakby tego było mało aloes pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *