Zioła pomocne przy trądziku cz. 1

Czasem mogą być one elementem wspomagającym kuracje prowadzoną przy pomocy leków na receptę. Nierzadko jednak one same są skutecznym rozwiązaniem na trądzik. I dlatego warto je poznać:).

Czerwona koniczyna

Czerwona koniczyna

 

Mowa o roślinie, która tak chętnie porasta nasze pola i parki? I w zasadzie to jest chwastem? Tak o niej mowa:). Odpowiednio silny ekstrakt z tego zioła jest niezwykle pomocny przy trądziku. Czerwona koniczyna wykazuje działanie powstrzymujące nadmierne wydzielanie łoju (czyli sebum). Jednej z głównych przyczyn dużej ilości pryszczy. Czerwona koniczyna to również sporo pierwiastków i witamin, potrzebnych skórze. Właściwości tej rośliny w zwalczaniu jednej z przyczyn trądziku są tak mocne, że wykorzystane je w najlepszym obecnie preparacie na ten problem. Chcesz go poznać?

KONIECZNIE SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

 

Nagietek lekarski

 

To zioło również jest pomocne przy trądziku. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku tzw. parówek. Sporo ciekawych właściwości ma ta roślina. Działa między innymi rozkurczowo i żółciopędnie. Nas interesuje przede wszystkim to, że roślinę tę wykorzystuje się w przypadku chorób skórnych. Przyspiesza gojenie. To przy trądziku istotna kwestia. Nagietek lekarski ma również właściwości przeciwzapalne. To też będzie pomocne. Nagietek to bogactwo flawonoidów, a także witaminy C.

 

Bez czarny

 

Nie jest to zbyt często wymieniane zioło w gronie tych pomocnych przy trądziku, ale ma ciekawe umiejętności. Bez czarny przede wszystkim wykazuje właściwości przeciwzapalne. Łagodzi sobie z podrażnieniami. Ma właściwości antybakteryjne. Dzięki niem dezynfekuje skórę. To dość istotne w przypadku walki z pryszczami.

 

Łopian

Ta z kolei roślina zwykle jest wymieniana w kontekście walki z wypadającymi włosami. Dlaczego my powinniśmy się nią zainteresować? Przede wszystkim dlatego, że działanie oczyszczające organizm. Wspomaga więc usuwanie toksyn. A o tym ile złego mogą zrobić w naszym organizmie (również w kontekście trądziku) przeczytacie sobie w tym moim tekście. Łopianowi przypisuje się również wzmacnianie struktury skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *