Zioła wspomagające detoksykację

2 tygodnie napisałem tekst o tym kiedy warto taki proces sobie zafundować. Dowiecie się również z niego dlaczego jest to ważne, kiedy zmagacie się z trądzikiem. Dzisiaj chciałbym się na ziołach wspomagających detoksykację.

Liście pokrzywy

Pokrzywa

 

Roślina zwykle wymieniana w kontekście ratowania włosów przed nadmiernym wypadaniem. Ma również pozytywny wpływ na stan skóry, o czym zresztą wielokrotnie pisałem. Dlaczego pokrzywę zalicza się do ziół wspomagających detoksykację? Ma ona działanie moczopędne. Reguluje pracę nerek i dzięki temu usprawnia proces usuwania szkodliwych substancji z naszego organizmu.

 

Mniszek lekarski

 

Już sama nazwa wskazuje, że roślina ta musi mieć sporo właściwości:). I faktycznie tak jest. Ma w sobie wiele substancji przydatnych naszemu organizmowi. Mniszek lekarski wykazuje między innymi działanie przeciwzapalne. Wspomaga proces odchudzania (tak przy okazji dodam, że ciekawe sposoby na parę kilogramów mniej znajdziecie na blogu zbijamywage.pl), a także wzmacnia odporność. Wykazuje działanie moczopędne i dzięki temu usprawnia proces detoksykacji.

 

Ostropest plamisty

 

To roślina, która ma w sobie sporo przeciwutleniaczy. I to z tego wynika jej wspomaganie detoksykacji. Ostropest plamisty w pewnym stopniu hamuje również proces starzenia się organizmu. Bardzo dobrze wpływa na kondycję wątroby. To zresztą też nie pozostaje bez znaczenia w przypadku walki z toksynami w organizmie. Ostropest plamisty jest polecany jako naturalne rozwiązanie wspomagające proces trawienia.

 

Korzeń łopianu

 

To kolejna roślina wymienia przede wszystkim w kontekście ratowania włosów przed nadmiernym wypadaniem. Jest to również zioło wspomagające detoksykację organizmu. Łopian to cenne źródło pewnych witamin i pierwiastków. Jeśli chodzi o tę pierwszą grupę, to zwykle wymienia się kwas askorbinowy. Łopian to również siarka. Pierwiastek niezwykle ważny dla naszej skóry. Zresztą łopian jest polecany przy chorobach, które ją atakują. I nie mam tutaj na myśli tylko trądziku. Wracając jeszcze na koniec do fryzury, to korzeń łopianu jest polecany w przypadku łupieżu, a także jeśli zmagacie się z nadmiernym łojotokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *