Zioła wspomagające skórę

Jest ich całkiem duża grupa i warto z nich korzystać. Bo są skuteczne. Zioła wspomagające skórę będą pomocne również przy trądziku. I to kolejna przyczyna dla której warto je poznać:).

Zioła wspomagające skórę – czy są dla każdego?

Zacznę jednak od odpowiedzi na tak postawione pytanie. Bo chociaż zioła są uznawane za bezpieczne nie oznacza to, że mamy z nich korzystać beznamiętnie. Po pierwsze część roślin może powodować pewne skutki uboczne. I to nie tylko kiedy są wykorzystywane w nieprawidłowy sposób. Niektóre ujawniają te skutki w konkretnych warunkach. Za przykład niech posłużą rośliny, których lepiej nie przyjmować w okresie letnim, bo źle wpływają na skórę właśnie.

Kobiety w ciąży powinny unikać stosowania niektórych ziół. I koniecznie wcześniej skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to oczywiście nie tylko roślin.

Pokrzywa – zioło ratujące skórę

I nie tylko. Przede wszystkim jest znana ze swojego wpływu na włosy. To dzięki obecności krzemionki. I ten sam składnik ma również wpływ na stan skóry. Pokrzywę można stosować do przemywania twarzy. To zioło wspomagające skórę poprzez regulowanie pracy gruczołów łojowych. A to niezwykle istotny aspekt w czasie walki z trądzikiem.

Fiołek trójbarwny

To zioło często wymieniane w kontekście wspomagania skóry. Przede wszystkim poprzez działanie detoksykacyjne. Co ciekawa roślina ta jest też polecana jako sposób na reumatyzm. Wróćmy do skóry:). Fiołek trójbarwny to zioło, które ma bardzo duży wpływ na pracę gruczołów łojowych. I to – jak wspomniałem – jest również istotne przy walce z trądzikiem. Skóra podziękuje nam też za detoks. Bo to właśnie na niej toksyny najmocniej manifestuję swoją obecność.

Szałwia - roślina wspomagająca skórę

Szałwia wspomaga skórę

Tutaj przede wszystkim wchodzą dwie kwestie. Szałwia lekarska wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Szczególnie ta pierwsza właściwość interesuje nas w kontekście wspomagania skóry. Zioło to pomoże też przy trądziku. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne.

To jednak nie wszystko. Szałwia chroni też skórę przed nadmiernym poceniem. Umiejętność ta przyda się właśnie teraz – latem:). Jeśli Wasza skóra się przetłuszcza, to też szałwia się przyda. Bo reguluje ona pracę gruczołów łojowych.

Już niedługo kolejna część ziół wspomagających skórę. Wypatrujcie z niecierpliwością:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *