Ziołowe „parówki” na tradzik

W czasie gdy zmagacie się z pryszczami, to prawie wszystko jest dozwolone. Oczywiście przede wszystkim „nie szkodzić”. To zasada podstawowa. Po drugie oczywiście wybieramy metody, które… są skuteczne:). Jak to wygląda w przypadku ziołowych parówek?

zioła

Parę ogólnych informacji

Zaczniemy więc standardowo „co, jak i gdzie”. Przygotowanie takich ziołowych parówek jest niezwykle proste. Potrzebujemy miski, wrzątku i ręcznika. No i oczywiście najważniejszego składnika, czyli ziół. O nich jednak za chwilę. Najpierw należy się przygotować. Warto zacząć od peelingu. Możecie w tym celu wykorzystać gotowy produkt, albo przygotować go samemu w domu. To dzisiaj jest mniej istotne. Następnie do miski z wrzątkiem wsypujecie zioła. Chwilę czekacie i gotowe. Nachylcie się nad miską, na głowę nałóżcie i niech zioła robią swoje. Jeszcze tylko jedna istotna uwaga. Jeśli w czasie trwania takiej parówki poczujecie się źle (np. zawroty głowy), to od razu przestańcie ją robić. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Natomiast takie ziołowe parówki najlepiej robić dość regularnie.

Na jakie rośliny warto postawić?

Oczywiście na takie, które pomogą. Na pewno warto zwrócić uwagę na rumianek. Bez większego problemu kupicie prawie w każdym sklepie. Rumianek ma między innymi działanie przeciwzapalne. Działa też łagodząco. Rumianek wspomaga gojenie ran. W takiej ziołowej parówce powinno się też znaleźć miejsce dla skrzypu polnego. Roślina ta znana jest przede wszystkim ze swojego pozytywnego wpływu na włosy. Pomoże też skórze. Roślina ta zawiera w sobie między innymi witaminy z grupy B. Skrzyp polny jest wykorzystywany w kąpielach, których zadaniem jest ujędrnianie skóry. W podobny sposób pomoże „parówka”.

Kolejną rośliną na którą należy zwrócić uwagę jest szałwia. Ma ona wiele ciekawych właściwości. Przypisuje się jej między innymi działanie rozkurczowe. Wspomaga też trawienie. Oczywiście nas tutaj najbardziej interesuje skóra. Olejki eteryczne zawarte w szałwii pozwalają między innymi leczyć właśnie zmiany trądzikowe. Roślina ta polecana jest też przy innych skórnych dolegliwościach, że wymienię tylko łuszczycę. Szałwia zawiera w sobie związki, które w ogóle będą miały pozytywny wpływ. Oczywiście na skórę.

Przydałaby się jeszcze roślina, której głównym zadaniem będzie nawilżenie tej ostatniej. W tym wypadku można zdecydować się na kwiat lipy. Tak przy okazji dodam, że to doskonały, naturalny sposób na infekcje górnych dróg oddechowych.

Jakich efektów możecie oczekiwać?

Wiele zależy oczywiście od roślin, które zostaną użyte. W tym wypadku może to być między innymi ograniczenie wydzielania sebum. Rzecz przy trądziku jak wielokrotnie powtarzałem niezbędna. Skutkiem będzie oczyszczenie skóry, co też nie pozostaje bez znaczenia. Wspominałem o regularności. Na pewno przydałoby się takie ziołowe parówki robić raz na tydzień. Niekoniecznie trzeba częściej. Nie możecie też przesadzić w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *