Znane i mniej znane na trądzik

Pod tym tajemniczym tytułem ukryłem naturalne, przygotowywane w domowym zaciszu domowe sposoby na pryszcze. Jest ich naprawdę wiele i wszystkich w jednym miejscu nie zmieścimy, dlatego wybrałem kilka. Kryterium doboru w zasadzie było „dowolne”. Opisałem te metody, które przyszły mi pierwsze na myśl:).

miod

Truskawki

Zaczniemy od nich, bo po pierwsze wciąż trwa na nie sezon. Cena jest już bardzo przyswajalna dla kieszeni. Po drugie truskawki są wymieniane w grupie tych domowych metod na tradzik, które mają być naprawdę skuteczne. Dlaczego truskawki mają działać przy tej dolegliwości? Sa one skarbnicą różnego rodzaju witamin i pierwiastków. Znajdziecie w niej między innymi potas, fosfor i wapń. Zwłaszcza tego pierwszego jest sporo. Z witamin warto wymienić A i C. Obie mają wpływ na skórę i właśnie między innymi dlatego będą pomocne. Truskawki po pierwsze działają odżywczo na skórze. Z perspektywy tradziku ważne jest to, że mają one właściwości przeciwbakteryjne. Truskawki stosowane są nie tylko jako naturalny sposób na tradzik, ale także oparzenia słoneczne. Jak je wykorzystać? Zmiksujcie truskawki i gotowe. Można do nich dodać innych składników, np. miodu. Przy cerze tradzikowej warto też postawić na białka jajek pomieszane z truskawkami.

Miód

Wspomniany wyżej w kontekście truskawek może sam z siebie stanowić sposób na tradzik. Chociaż faktem jest, że zdania w tym temacie są różne. Po pierwsze miód powinien być czysty. To oznacza większy wydatek, ale powinien się opłacić. Słyszałem też o tym, że niektórzy polecają konkretny rodzaj miodu. Mowa o wrzosowym. Miód można pomieszać z cynamonem (niewielką ilością) i tak przygotowaną maseczkę nałożyć na skórę. Dlaczego miód ma być pomocny w przypadku tradziku? Ma między innymi działanie przeciwbakteryjne. Miód zawiera też substancje pozwalajace oczyścić skórę. To też dość istotne.

Kefir

Dziwne? Wcale nie. Kefir przede wszystkim zawiera sporo białka, ale też konkretne witaminy. Między innymi tę oznaczona litera K. Ma one pewne znaczenie dla stanu skóry. Kefir działa w bardzo podobny sposób do truskawek. I dlatego też specjalnie się nad nim nie będę rozpisywał. Warto się jednak na niego zdecydować. Zreszta kefir jest polecany przy różnego rodzaju zmianach skórnych.

Jajka

To jest dopiero skarbnica składników. Mowa tutaj zarówno o witaminach jak i pierwiastkach. Jeśli chodzi o te pierwsze, to znajdziemy w nim między innymi te oznaczone literami A , grupę B i E. Z pierwiastków warto wymienić siarkę i potas. Jajka są polecane jako domowy sposób na różne tak naprawdę problemy. Za przykład – zanim o trądziku – posłużą włosy. Maseczka z jajek ma między innymi odżywić fryzurę. Wymieniłem wcześniej siarkę i to pierwiastek, który pomocny jest zarówno dla włosów jak i skóry. Jeśli zmagacie się z tradzikiem, to dobrym pomysłem będzie przygotowanie maseczki z białek. Oddzielamy je od żółtek i ubijamy. Można dodać do nich soku z cytryny (niedużo). Nakładacie na skórę i gotowe. Po kilkunastu minutach całość należy zmyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *