Zrób sobie detoksykację (przyda się Twojej skórze!)

Nadmiar szkodliwych substancji może mieć bardzo negatywny wpływ na cały organizm. Odbija się on również w stanie i wyglądzie skóry. Co, jeśli zmagacie się z trądzikiem, ma niebagatelne znaczenie.

Soki warzywne

Czy to czas na detoksykację?

 

Na to pytanie odpowie Twój organizm. Wysyła on znaki, które jasno dadzą Ci do zrozumienia, że pojawił się nadmiar toksyn. Symptomów takiej sytuacji jest naprawdę dużo, wymienię te najczęściej występujące:

  • Problemy z koncentracją i pamięcią
  • Osłabiona odporność
  • Nieprzyjemny zapach potu
  • Zaburzenia trawienia
  • Przybieranie na wadze
  • Wypadanie włosów
  • Problemy skórne (opuchlizna, przebarwienia, nadmiar zmian trądzikowych)

Jeśli widzisz u siebie któryś z tych symptomów (zwykle występuje więcej niż jeden), to czas działać!

 

Zrób sobie detoksykację

 

Przede wszystkim wyrzuć z jadłospisu pewne produkty. Mam tutaj na myśli między innymi fast food i wszelkie dania w pięć minut. W pierwszym etapie – ograniczyłbym również mięsa. Jadłospis najlepiej oprzeć na warzywach. Zwykle w tym kontekście pojawiają się soki, które się z nich przygotowuje. I to oczywiście jeden ze sposobów ich dostarczania do organizmu. Na niektóre z warzyw (ale też owoców) warto zwrócić szczególną uwagę. Mają one w sobie składniki wspomagające detoksykację.

W tej grupie znajdują się między innymi buraki, jabłka, cytryna, żurawina, kasza jaglana, kapusta, seler i pietruszka (chodzi o natkę). W czasie procesu detoksykacji nie można też zapominać o błonniku witalnym. Ma on niebagatelne znaczenie dla tego procesu. Jednym z obecnie najchętniej wybieranych rozwiązań jest Fibre Select. Warto się z nim zapoznać, bo ma naprawdę ciekawe właściwości. Odwiedźcie koniecznie stronę producenta. Przygotował on też fajną ofertę specjalną dla moich czytelniczek i czytelników:).

SUPER PROMOCJA FIBRE SELECT – OPAKOWANIE 20% TANIEJ!

Proces detoksykacji organizmu nie obędzie się również bez wody. Dostarczamy ją oczywiście do organizmu przez pożywienie, ale będzie jej potrzebne zdecydowanie więcej. W czasie pozbywania się szkodliwych substancji zrezygnuj z alkoholu. Palenie papierosów również jest niewskazane:) Tym bardziej, że to ostatnie odbija się na stanie Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *