Zwróć uwagę na te minerały

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to powinieneś. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz poniżej. Jedyne co we wstępie napiszę, to że faktycznie istnieją pierwiastki (ostatnio było o witaminach), które są na tyle istotne i mają pewne właściwości, że znaleźć je można w preparatach na trądzik:).

cynk-owoce--morza

Cynk

Bez dalszych zbędnych wstępów przechodzimy do pierwszego pierwiastka. Ma on sporo zadań w naszym organizmie. Wystarczy spojrzeć na listę objawów, które pojawiają się w momencie, gdy wystąpi niedobór. To między innymi większa podatność na różnego rodzaju infekcje (i to zarówno bakteryjne i wirusowe). Może też dojść do wystąpienia zaburzenia smaku. To bym powiedział dość ciekawy symptom. Zaczniemy od tego, że cynk odpowiada za odczuwanie smaku. Jego niedobór spowoduje czasowy problem z nim. Można więc nie odczuwać smaku, ale z drugiej może być on też bardzo zintensyfikowany.

Cynk ma ogromne znaczenie dla stanu skóry i jej przydatków. Doskonale będzie to widać, gdy w organizmie pojawi się jego niedobór. Włosy zaczną wypadać w zdecydowanie za dużych ilościach. W gorszym stanie będą paznokcie. Skóra stanie się przede wszystkim bardzo sucha. To przy trądziku może być poważny problem. Zwykle w kontekście walka z ta dolegliwością, cynk przede wszystkim ma wpływać na skórę, ale nie tylko. Na pewno ma on znaczenie między innymi dla jej składników budulcowych. Cynk reguluje również pracę niektórych hormonów,w tym i testosteronu. Zaburzenie gospodarki nimi (przede wszystkim tego ostatniego) ma wpływ na zaostrzenie zmian trądzikowych. To druga „właściwość” cynku, która jest wykorzystywana w preparatach (jednym z nich jest Nonacne). Jeśli chodzi o dietę, to na pewno należy pamiętać o owocach morza, kaszy gryczanej i pestkach z dyni.

Siarka

Kolejny pierwiastek jednocześnie istotny z perspektywy włosów i skóry. Czym jest siarka, chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Jedyne co chciałem tutaj podkreślić to jego rolę w naszym organizmie. Ograniczę to w zasadzie do jednego zdania. Siarka jest nam niezbędna do życia, bo wchodzi w skład dwóch ważnych białek i wielu innych składników. Nas tutaj interesuje w jaki sposób działa ona na skórę. Dokładniej to powinniśmy mówić o związkach w których występuje siarka (chociaż ona sama ma znaczenie).

Po pierwsze mają one wpływ na wydzielanie sebum. Niektórym z nich przypisuje się umiejetność regulowania tego ostatniego. Im jest go więcej tym gorzej. Konsekwencją może być nadmierna ilość zmian skórnych. Tego jak wiadomo należy unikać.

Po drugie siarka znajduje się w białkach związanych ze skóra. Pierwiastek ten pozwoli między innymi ją regenerować. Przypisuje się mu też właściwości, które pozwolą przyspieszyć gojenie zmian skórnych.

O czym pamiętać, jeśli chodzi o dietę? Generalnie z siarką nie będzie zbyt trudno. Do menu należy włączyć przede wszystkim produkty wysokobiałkowe. Tak, dokładnie chodzi tutaj o mięso (może to być drób) i nabiał. Siarka jest też np. w cebuli i czarnej rzepie.

Wspomniany Nonacne można nabyć np. tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *