4 produkty przydatne dla skóry

Ich umieszczenie w diecie można traktować jako jeden z elementów walki z trądzikiem. I chociażby dlatego myślę z uwagą zapoznacie się z tą krótką listą produktów przydatnych dla skóry.

Orzechy

Zaczniemy od nich. Po pierwsze dlatego, że je lubię. Może nie wszystkie, ale mają pewną cechę wspólną dzięki której zalicza się je do produktów przydatnych dla skóry. Zawierają w sobie witaminę E. Bardzo często określaną jako eliksir młodości. Ma ona wpływa na stan skóry. Chroni przed jej zbyt szybkim starzeniem się. „Dba” też o jej elastyczność. Przy okazji dodam, że orzechy zawierają kwasy tłuszczowe Omega. Bardzo przydatne w czasie odchudzania.

Truskawki

Prywatnie niespecjalnie lubię ten owoc, ale nie da mu się odebrać tego, że zalicza się go do produktów przydatnych dla skóry. Ba, powiem więcej. Truskawki często polecane są jako domowy sposób na trądzik. To dzięki obecności salicylanów. Można więc je stosować od zewnątrz i wewnątrz. Oczywiście to produkt „mocno” sezonowy. Z drugiej jednak strony dobrodziejstwo mrożenia pozwala cieszyć się nimi przez większą część roku.

Jarmuż

Akurat teraz trwa sezon na jego zbiór. Przemrożenie jarmużu powoduje, że znika jego specyficzna goryczka. Dlaczego zalicza się go do produktów przydatnych dla skóry? Bo zawiera w sobie bardzo silny przeciwutleniacz jakim jest witamina C. Ta jest związana między innymi elastycznością skóry. Dodam, że bardzo często jest wymieniana w kontekście diety na trądzik. Oczywiście jarmuż nie jest jednym źródłem witaminy C. Latem na przykład warto postawić na paprykę.

Pestki dyni

Co prawda ze względu na zawartość pierwiastka o którym chcę teraz napisać, lepiej byłoby jeść owoce morza, aczkolwiek jest pewne „ale. Po pierwsze nie są one wskazane w czasie, gdy walczycie z trądzikiem. Po drugie owoce morza często uczulają. A po trzecie mają jednak specyficzny smak. Zastąpimy je więc pestkami z dyni, które również zawierają cynk. Bo o ten właśnie pierwiastek chodziło. Jest on niezbędny dla naszej skóry. Pomaga również pozbyć się trądziku. I właśnie dlatego warto włączyć do diety pestki z dyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *