W 2017 pozbądź się w końcu trądziku – domowe sposoby cz. 2

Tak jak obiecałem, kontynuuję temat szybkich i tanich metod na pryszcze. Ostatnio było między innymi o aspirynie. Dzisiaj mam dla Was kilka innych domowych sposobów.

Czosnek

Zacznę od sposobu, który jest w pewnym stopniu kontrowersyjny. Spotkacie się z opinią, że stosowanie go na skórę jest dobrym pomysłem. Przytknięty bezpośrednio do pryszcza pozwoli go w pewnym stopniu zmniejszyć. Można również czosnek jeść. I też spotkacie się z opinią, że to pomaga. Problem niestety polega na tym, że to pierwsze zastosowanie możecie okupić mocno zaczerwienioną skórą. Do tego zbyt długie przykładanie czosnku do pryszcza spowoduje efekt odwrotny od zamierzonego. Dłużej będzie on schodził.

Drożdże

To akurat będzie niezbyt szybki sposób, ale warto go wziąć pod uwagę. Stosuje się je bezpośrednio na pryszcze, ale chciałem zaproponować inne rozwiązanie. Mam na myśli codzienne picie drożdży. Wystarczy 1/3 kostki rozpuścić w gorącej wodzie. Kiedy trochę ostygnie – wypić. Do smaku niestety trzeba się przyzwyczaić. Drożdże to sporo witamin z grupy B. Jest ona niezbędna dla całego Twojego organizmu. Ma również bardzo duży wpływ na stan skóry.

owies

Płatki owsiane

Z nich z kolei przygotujesz maseczkę. 4-5 łyżek płatków należy wymieszać z miodem i wodą. Tej ostatniej tyle, aby całość miała konsystencję papki. To maseczka, która jest bogata składniki mające pozytywny wpływ na skórę. Miód – o którym ostatnio pisałem – ma działanie antybakteryjne. Przydatne przy trądziku. Płatki owsiane można też pomieszać z białkiem jajek. Te ostatnie mają pozytywny wpływ na pracę gruczołów łojowych.

Kefir

Pomaga między innymi ratować florę bakteryjną organizmu. Poleca się go też na trądzik. Stosowany powinien być bezpośrednio na skórę. Najlepiej nakładać go dwa razy w tygodniu. Jest on między innymi pełen wapnia, ale także witamin. Mam tutaj na myśli wspominaną już grupę B. Kefir stosowany regularnie pozwala poprawić stan skóry.

Jajka

Stosuje się głównie białko. Ma ono, jak pisałem wyżej, pozytywnie działanie na pracę gruczołów łojowych. Białko jajka ma działanie ściągające. Najpierw należy je ubić. Następnie nałożyć na skórę twarzy. Wytrzymaj 20 minut. Potem dokładnie umyj twarz. Skóra będzie potem wyraźnie napięta.

One thought on “W 2017 pozbądź się w końcu trądziku – domowe sposoby cz. 2

  • 10 stycznia 2017 o 09:28
    Permalink

    U mnie właśnie czosnek nie pomógł, a wręcz zaczerwienienie skóry mnie przeraziło ;/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *